Distria pësoi humbje
April 20, 2017
0 comments
Share

Distria pësoi humbje

Distria Krasniqi

(E plotësuar) – Distria Krasniqi tpësoi humbje nga italiania Odette Giuffrida. Xhudistja Distria Krasniqi bëri luftë të madhe në përballje me Agata Perenc nga Polonia. Distria qysh në minutën e parë tregoi shkathtësitë e saj dhe konfirmoi se fitoren do ta ketë në xhep.

Ajo ka qenë shumë më e mirë se sa polakja e cila nuk arriti të jetë kundërshtare e denjë. Një minutë e 17 sekonda para kohe përfundoi takimi, pasi që polakja u dorëzua. Distria kualifikohet në rrethin e tretë të Kampionatit Evropian, duke synuar të futet në zonën e medaljeve

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *