Dillashaw zbret poshtë për t’i “fikur dritat” peshës flutur
November 28, 2018
0 comments
Share

Dillashaw zbret poshtë për t’i “fikur dritat” peshës flutur

Tashmë është zyrtare! Një tjetër ndeshje madhështore pritet të zhvillohet në UFC 233 më 26 janar të vitit 2019 në The Honda Center të Anaheim në Kaliforni.

Henry Cejudo do të mbrojë për të parën herë titullin e peshës flutur ndaj kampionit të peshës bantam T.J Dillashaw.

Ndeshja kishte kohë që përflitej, dhe tani është zyrtare. Nëse Dillashaw fiton, thuhet se pesha flutur do të mbyllej përfundimisht, pas largimit të legjendës Demetrious Johnson.

T.J do të ndeshet ndaj Cejudo, kampioni më i ri dhe një nga luftëtarët më të mirë në botë me një CV ku përfshihet edhe medalja e arit në Lojërat Olimpike në disiplinën e mundjes.

Nëse Cejudo fiton, prapëseprapë fati i peshës pupël mund të jetë i njëjti, por do të kishte mundësinë e një sfide tjetër për titullin kampion në peshën bantam ndaj Dillashaw.

 

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *