Dikur dridhte ringjet botërore si garues tani bota e vlerëson si refer më të mirë
November 13, 2017
0 comments
Share

Dikur dridhte ringjet botërore si garues tani bota e vlerëson si refer më të mirë

Arben Jonuzi, dikur dridhte ringjet botërore me talentin dhe fuqinë e tij, kurse tash po tregohet i zoti edhe në rreferim dhe kjo u dëshmua në kampionatin e Kickboxing-ut që është mbajtur në Budapest të Hungarisë është vlerësuar me çmimin e parë si refer dhe gjyqtarë i kickbox-it.

“Si gjithmonë edhe kësaj rradhe vlerësohem nga njerëzit më të ngritur në botë dhe fatkeqësisht nënvlerësohem nga pushtetarët të cilët i përfaqësoj mbi 25 vite me djersën dhe gjakun tim, falemenderim për gjithë përkrahësit e ardhmërisë shqiptare e nuk do ndalem kurrë”, ka shkruar kështu Jonuzi.

Ndryshe, portali per sporte luftarake “ArenaRing’ në ditët në vazhdim do ju sjell edhe një bisedë me Arbenin  i cili është i palodhur në sportin që bën.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *