Dieta ushqimore e Khabib: çelësi i suksesit në MMA?
October 16, 2018
0 comments
Share

Dieta ushqimore e Khabib: çelësi i suksesit në MMA?

Dueli mes Khabib dhe McGregor vazhdon të jetë ende në qendër të vëmendjes së mediave. Përkundër sanksioneve apo “kunjave” në distancë, suksesi i rusit është i padiskutuar. Gjithmonë në një histori suksesi,  natyshëm lind pyetja: cili ishte ai element që bënë diferencën në “fushëbetejë” ? Sigurisht për një sportist është shumë e rëndësishme stërvitja, dëshira, vullneti, sakrifica, por pa dyshim edhe regjimi ushqimore.

Një trup muskulor, i formuar si i Khabib përveç punës së palodhur , është rezultat  edhe i një diete të veçantë.  Pas fitores me McGregor, edhe pse e kishte mësuar tashmë se Mayweather i kishte kthyer një përgjigje pozitive për një duel të mundshëm, 30 vjeçari ia krijoi vetes luksin për të ngrënë diçka të ëmbël: banane me çokollatë, por sigurisht ai ka një regjim ushqimor shumë të rrepë që kombinohet me shumë stërvitje.  “AS” na sjell në shkrimin e saj me detaje, dietën të Khabib, kampionit në peshën e lehtë në artet marciale mikse.

Hidratimi i trupi është shumë i rëndësishëm dhe një dietë tradicionale duhet të përfshijë: 60% karbohidrate, proteina 30% dhe 10% për yndyrnat.

-Mëngjesi: drithërat si tërshërë; proteina, psh veza; fruta, psh banane.

-Drekë: fruta, si mollë; përsëri drithëra, bukë ose tërshërë; proteina, pula është një nga aleatët e mëdhenj

-Pasdite: Makarona, oriz, ton, arra …

-Darkë: Perimet janë baza, bashkimi vitaminave dhe mineraleve është çelësi i muskujve. Proteina në këtë rast mund të jetë peshk.

Gjithmonë nën syrin vigjilent të profesionistëve, në boks përdoren edhe disa shtesa:

– kreatinë sepse shton forcën tek sportistët

– Amilopektin, për të marrë veten pas një dyluftimi

– Proteina e hirrës, përdoret më tepër pas një dy luftimi që trupi të mos dobësohet plotësisht

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *