Diaz-Masvidal, revanshi për titulli
September 2, 2020
0 comments
Share

Diaz-Masvidal, revanshi për titulli

Revanshi i shumëpritur mes Nate Diaz dhe Jorge Mosvidal, dy prej yjeve të arteve marciale mikse, pritet të zhvillohet në eventin UFC-256, që do të zhvillohet më 12 dhjetor. Lajmi ende nuk është zyrtar, por Dana White, presidenti i UFC-së, duke duke programuar zhvillimin e kësaj sfide në fundin e këtij viti.

Kjo sfidë, ashtu sikurse edhe ajo e zhvilluar mes tyre në nëntor të 2019-ës, do të jetë e vlefshme për titullin “BMF” (baddest motherfucker).  Në përballjen e parë, Masvidal fitoi me KO teknik ndaj Diaz, me mjekët që ndalën duelin në fund të raundit të tretë, duke mos lejuar Nate Diaz të vijojë duelin, i dëmtuar.

Palët kanë kohë që kërkojnë një revansh, pikërisht edhe për faktin se dueli nuk u mbyll ashtu si duhet, por me vendimin e mjekëve. Ndaj, UFC synon të organizojë përballjen në fund të këtij viti.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *