Deskaj në Itali kundër Patrigani kërkon fitore
July 12, 2019
0 comments
Share

Deskaj në Itali kundër Patrigani kërkon fitore

Kosovari që jeton dhe vepron në Kroaci, Muhamed Deskaj, më 27 korrik do të ketë ndeshjen e tij të ardhshme në Profi Full kontakt edhe atë në Anzio të Italisë.  Kundërshtari i tij do jetë italiani Alessandro Patriganni që njihet si një luftar që nuk dorëzohet lehtë.

Deskaj për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” tha se ndihet mirë dhe se prêt fitoren e radhës. “Në Itali do shkoj për të fituar edhe pse e di që kundër meje do kem një luftar kualitet. Ndihem mirë dhe shpresoj se do ja arrij qëllimin”, tha Deskaj. Ndryshe, ai falënderoi të gjithë afaristët që po i ndihmojnë si dhe familjen e tij që e mbështet gjithnjë kudo që paraqitet.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *