Deskaj e fillon me fitore kampionatin evropian
July 2, 2018
0 comments
Share

Deskaj e fillon me fitore kampionatin evropian

Muhamet Deskaj e ka filluar kampionatin evropian në Thaiboks me fitore dhe atë kundër çekut Manh hung Nguyen i cili me prejardhje është nga Tailanda.

Nëser Deskaj do të ndeshet me përfaqësuesin e polonisë. Ndryshe, kikboksieri shqiptar gjatë gjithë kohës ka qen më i mirë se kundërshtari i tij dhe me meritë vjen deri tek ky triumf. Njëherit Deskaj është një ndër favoritët e reprezentacionit të Kroacisë për të fituar medalje.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *