Deri kur neglizhenca për përkrahje e sportistëve nga Ministria e Sportit
July 7, 2017
0 comments
Share

Deri kur neglizhenca për përkrahje e sportistëve nga Ministria e Sportit

Kryetari i Federatës së Boksit të Kosovës, Ramadan Selimi, kritikon Ministrinë e sportit, sipas tij deri kur nuk i përkrah sportistët kulminant. Ai e ka fjalën për boksieren e talentuar Donjeta Sadikun, e cila është në finalen e Kampionatit Evropian për të reja dhe lufton për të mbrojtur titullin e fituar një vit më parë. “Deri kur Ministria e sporteve të mos neglizhoj përkrahjen e sportistëve kulminant te Kosovës! Edhe një fitore e Donjeta Sadikut ne Kampionatin Europian e cila e siguroj Medaljen e Argjend dhe meçin e fundit do lufton për të Artën! Kjo vajzë po triumfon në gara Nderkombëtare, prandaj duhet një kujdes me i madh për këtë shpresë olimpike e cila është duke shkuar hapave të Majlindës, por kjo në një sport tjetër! Neglizhenca për përkrahje nga Ministria e Sportit është për t’u çuditur pasi që Donjetës ende nuk ju kanë nda mjetet e dedikuara për përgatitje e as për pjesëmarrje në këtë Kampionat, prandaj me parat e huazuara po e përballon këtë sfidë financiare!

Vallë deri kur kështu sportistet tanë kulminant të kenë këso probleme rreth gjërave me elementare!”, shkruan Selimi në profilin e tij në facebook.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *