Deri kur do tê dêmtohen fêmijet tanê nga personat me kravata?
May 20, 2017
0 comments
Share

Deri kur do tê dêmtohen fêmijet tanê nga personat me kravata?

Te stërvitesh maksimum, të jetosh një jetë sportive me plot disiplinë dhe shumë netè pa gjumë në 7 muajt e kaluar e gjithë kjo për vetëm një qëllim për të fituar medalje ne kampionatin Ballkanik dhe në fund të të dalin disa gjyqtarë në thonjëza dhe tè humbin ëndrrën kjo është e tepërt që nuk përbihet aspak.

Kjo ndodhi sot ne Stamboll ku gjyqtaret i demtuan rende Arta Bushin dhe Suhejb Veselin.

Ky i fundit ne perballjen me Aker nga Turqia edhe pse ishte me i mire ne cdo aspekt ne fund humbi me rezultat 3:2 duke i falinderuar gjyqtarit maqedonas i cili ne çudi te te gjitheve perkrahi kundershtarin. Rast i tille ndodhi edhe me Bushin ne luften repasazh per bronz kur u demtua rand. Keto raste u paraqiten tek disa persona zyrtar dhe pritet reagimi i tyre ndaj ketyre refereve.

Por a thua me kete do mbushim drejtesin, Jo sepse kètyre dy femije po u meret endrra per te fituar nje medalje qe aq shume e deshironin dhe kjo u verejt nga lotet qe derdhnin ne cdo moment kur ata shihnin kundershtaret e tyre ne piedestal. Femijet shume shpejt lendohen andaj kujdes o Persona me Kravata sepse po e demtoni nje fryt qe duhet pritur rezultate ne te ardhmen. (Arena Ring)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *