Denis Shabani, bronz nga kupa botërore
July 5, 2018
0 comments
Share

Denis Shabani, bronz nga kupa botërore

Në Umag të Kroacisë po zhvillohet kupa botërore Umag ku po marrin pjesë shumë karatistë të njohur ndër ta edhe të Kosovës. Shqiponja e Kastriotit nga Ferizaji, Denis Shabani në disiplinën Kumite ka arrit sukses të madh duke fituar medaljen e bronzën, kurse e njejta pritet të merr medalje edhe në disiplinën kumite. Ndryshe, në vazhdim të ndeshjeve do të paraqitene dhe 4 garues nga ky klub.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *