Denis Berisha siguron finalen në ligën e Austrisë
June 19, 2018
0 comments
Share

Denis Berisha siguron finalen në ligën e Austrisë

Gjatë fundjavës në Austri u zhvillua ndeshjet e rregullta të ligës në boks, pjesa e dytë ku u paraqit me sukses edhe boksieri me preardhje nga Kosova, Denis Berisha i cili arriti një fitore mjaft të rëndësishme ndaj Karl Magaryan, me çka edhe u kualifikua për ndeshjet finale.

“Kundërshtari im ka pasur plus 5 kilogram më shumë, mirëpo unë aspak nuk u frikësova dhe u futa në ring për ta mposhtur dhe ashtu ndodhi. Tani jam 6 pikë më shumë dhe tani më kam siguruar finale, kështu që në dy xhirot e ardhshme do të luftoj pa presion psikik. Jam i kënaqur nga sukseset e mija dhe shpresoj se do arrij të triumfoj edhe në ndeshjet përfundimtare”, tha Berisha për agjencinë për sporte luftarake “ArenaRing”.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *