Denis Ademi fillon përgatitjet për titullin e Gjermanisë WKN
January 23, 2018
0 comments
Share

Denis Ademi fillon përgatitjet për titullin e Gjermanisë WKN

Luftëtari i K1, Denis Ademi i cili më prejardhje është nga Tirana por që jeton dhe ushtron në Gjermani, më 5 maj do të ndeshet për titull të Gjermanisë WKN në klasën A, kundër Arian Sadikoviç.

Kjo njëherit do jetë edhe një revansh sepse bash nga ky kikboksier, Ademi para disa viteve kishte humbur me vendin jo të drejte nga gjyqtarët e këtij takimi. Ndryshe, Ademi për ArenaRing tha se tani më dal gadal ka filluar me ushtrime për këtë ndeshje shumë të rëndësishme ku edhe shpreson në një triumf. Ndërkohë ai beson se do të ketë edhe mbështetje nga publiku shqiptar kurse ai premton një ballafaqim mjaft të zjarrtë.

 

 

 

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *