Dardan Avdylaj debuton me KO ndaj serbit Vuçiç
October 22, 2019
0 comments
Share

Dardan Avdylaj debuton me KO ndaj serbit Vuçiç

Kikboksieri i mirënjohur shqiptar, Dardan Avdylaj ka debutuar në mënyrën më të mirë në boksin profesionist edhe atë duke e mposht me nakaut maqedonasin e natrolizuar në serb Ivan Vuçiç edhe atë në raundin e parë. Ishte ky një duel që pritej më shumë raunde të zhvillohen mirëpo Avdylaj me goditjen e tij të fuqishme bëri që serbi të mos qohet më nga dyshemeja.

Dardani thotë se tani është i përqëndruar në boks dhe beson shumë në sukseset e tija që do e përcjellin në vazhdim. Cekim se Dardani jeton dhe vepron në Austri ku së bashku me vëllai e tij Hekuran Avdylaj i cili poashtu ishte  kampion evropian në SPF Federatë dhe fitues i shumë titujve ndërkombëtarë kanë krijuar së bashku biznes familjar ndërkohe që me sukses po merren edhe me sportet luftarake.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *