Dana White: Po punojmë për një duel mes Nate Diaz dhe St-Pierre në UFC-227
May 9, 2018
0 comments
Share

Dana White: Po punojmë për një duel mes Nate Diaz dhe St-Pierre në UFC-227

Pas deklaratës së Nate Diaz se synon të rikthehet këtë sezon në kafaz pas dy vitesh pushim dhe zërave se ka nisur diskutimet me UFC-në për një duel të mundshëm në verën e këtij viti, ka ardhur sot edhe miratimi i presidentit Dana White. Numri 1 i arteve marciale mikse ka deklaruar sot se po synon të riktheje në kafaz dy prej ikonave të këtij sporti, amerikanin Nate Diaz dhe kanadezin Georges St-Pierre, një duel që nuk do të jetë për titullin kampion. Ky duel mund të zhvillohet më 4 gusht, në UFC-227.

E pranoj që jemi duke punuar për të patur një event UFC-227 të nivelit të lartë, ku objektivi kryesor do të jetë një duel mes Nate Diaz dhe Georges St-Pierre. Zërat që kanë qarkulluar ditët e fundit në media janë të sakta. Për këtë event që zhvillohet në Los Anxhelos synojmë edhe një duel tjetër të madh mes Alexander Gustafsson dhe Luke Rockhold”, ka deklaruar presidenti i UFC-së, Dana White. Nate Diaz nuk duelon në kafaz që prej revanshit të humbur ndaj Conor McGregor, dy vite më parë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *