Dallimi mes legjendës Muhamed Ali dhe kampionëve Klitshko dhe Joshua
May 4, 2017
0 comments
Share

Dallimi mes legjendës Muhamed Ali dhe kampionëve Klitshko dhe Joshua

Ndeshjet e boksit si ajo e 30 prillit mes Anthony Joshua dhe Vladimir Klitshko mbahen mend shumë gjatë, njëlloj si meçi “Rumble in the Jungle” mes legjendës Muhamed Ali dhe kampionit të shumëfishtë George Foreman.

Gjatë raundit të tetë kur Muhamed Ali e godet me disa grushta potent kundërshtarin, atij i merren mendtë dhe gjatë 3.50 deri në 4.35 shikohet klasa dhe humaniteti i “The Greatest” për të mos goditur kundërshtarin gjatë kohës kur ai ndjehet në vështirësi dhe drejt rrëzimit.

Kështu nuk ndodhi edhe gjatë ndeshjes së fundit për Kampion Botëror mes Joshua dhe Klitshko. Krahasimin mund të bëni vetë duke shikuar videon e dytë gjatë minutave: Anthony Joshua 1.10-1.25 dhe Kliktshko gjatë 8.25-8.40.

Muhamed Ali vs George Foreman (3.50 – 4.35)

Kliktshko 8.25-8.40

Anthony Joshua 1.10-1.25

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *