Dalin pamjet e para të arenës ku do të ballafaqohen Joshua vs Ruiz
December 4, 2019
0 comments
Share

Dalin pamjet e para të arenës ku do të ballafaqohen Joshua vs Ruiz

Kanë filluar të dalin pamjet e parë se si duket arena ku do të ripërballen Anthony Joshua dhe Andy Ruiz.

Boksieri britanik do ta sfidojë kampionin në fuqi që në qershor të këtij viti i mori tre brezat, WBA, WBO dhe IBF.

Stadiumi Diriyah duket se është i gatshëm për venetin që do të zhvillohet të shtunën e 7 dhjetorit me një kapacitet prej 15 mijë ulësesh.

Në fillim ishte një mosmarrëveshje se ku duhet të zhvillohet rimeçi, pasi Joshua dëshironte që ta zhvillonte në Britaninë e Madhe, ndërsa Ruiz në Meksikë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *