Cyborg vs Holm do të jetë evenimenti kryesor
November 29, 2017
0 comments
Share

Cyborg vs Holm do të jetë evenimenti kryesor

Me sa duket UFC 219 e ka tashmë evenimentin kryesor dhe nuk do të jetë Conor McGregor, Tyron Woodley apo Nate Diaz, apo Tony Ferguson.

Së fundmi, Lance Pugmire i Los Angeles Times ka konfirmuar se një titull i peshës së lehtë midis Khabib Nurmagomedov dhe Edson Barboza do të jetë evenimenti i dytë kryesor.

Tifozët ishin të pasigurt për ndeshjen pasi “The Eagle” kishte pranuar të ndeshej me Tony Ferguson në fillim, pikërisht mbajtësin e titullit.

Dhe meqë ndeshjet që nuk do të luftohen për titullin kampion, ato nuk kanë një prioritet të madh për UFC, kështu që Cyborg vs. Holly Holm do të jetë evenimenti kryesor tani. Akoma nuk ka asgjë zyrtare, por gazetari Chamtkar Sandhu ka konfirmuar me bindje të plotë.

UFC 219 do të zhvillohet në T-Mobile Arena të Las Vegasit më 30 dhjetor.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *