Cyborg synon të mbrojë titullin ndaj Holly Holm, UFC aprovon
August 1, 2017
0 comments
Share

Cyborg synon të mbrojë titullin ndaj Holly Holm, UFC aprovon

Cris “Cyborg” Justino ka bërë realitet ëndrrën e saj, duke u shpallur kampione e botës në peshën “pupël”, teksa në UFC-214 mundi me “KO” teknik në raundin e tretë Tonya Evinger. Kampionia e saposhpallur në artet marciale mikse ka bërë me dije se synon të mbrojë po këtë vit titullin, për të konfirmuar dominimin e saj në këtë sport. 32-vjeçarja ka bërë me dijë se rivalja që dëshiron të ketë përballë në mbrojtjen e parë të titullit është Holly Holm, që ishte e para që mundi Ronda Rousey, dy vite më parë. “Unë nuk e di se kush do të jetë rivalja ime, por unë preferoj të përballem me Holly Holm në kafaz”, ka qenë deklarata e lëshuar sot nga Cyborg.

Cris “Cyborg” Justino me titullin kampion te peshes “pupel”

Sportistja braziliane tregon edhe arsyen se përse kërkon Holm si rivale: “Unë mendoj se është një kampione e madhe dhe fansat duan të na shohin duke dueluar ndaj njëra-tjetrës. Megjithatë, unë do të jem gati ndaj cilado rivale që do të me caktojë UFC-ja. Unë do të nis stërvitjen, pasi dua të dueloj sa më shpejt. Besoj se do të dueloj sërish në dhjetor. Fitorja e titullit ishte fundi i një kapitulli të gjatë të karrierës time, tani dua të nis një kapitull tjetër”, u shpreh Cyborg. Edhe presidenti i UFC-së, Dana White, u shpreh dakord me këtë përballje Cyborg-Holm. “Jam dakord, madje edhe Holm ishte e interesuar për këtë sfidë. Më pëlqen si sfidë, besoj se mund të realizohet së shpejti”, tha Dana White.

Cirs Cyborg gjate duelit me Tonya Evinger

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *