Cris Cyborg shkruan historinë, firmos kontratë “big” me Bellator
September 4, 2019
0 comments
Share

Cris Cyborg shkruan historinë, firmos kontratë “big” me Bellator

Cristiane “Cris Cyborg” Justino ka firmosur kontratën më fitimprurëse të historisë së femrave në MMA, këtë e ka lajmëruar vetë presidenti i Bellator, Scott Coker.

Cyborg kishte që prej vitit 2016 me UFC. Ajo pësoi humbjen e dytë në karrierë me Amanda Nunes me nokaut në UFC 232 dhjetorin e kaluar.

 Ajo u rikthye te fitorja ndaj Felicia Spencer në UFC 240, por kishte mosmarrëveshje me presidentin e UFC, Dana White.

Ajo zgjodhi të mos rinovonte me kompaninë dhe ka zgjedhur kontratën e konkurrentëve të Bellator.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *