CNN e quan Majlinda Kelmendin heroinë të Kosovës dhe legjendë të xhudos
March 9, 2018
0 comments
Share

CNN e quan Majlinda Kelmendin heroinë të Kosovës dhe legjendë të xhudos

CNN ka bërë një artikull të gjatë për Majlinda Kelmendin.

Xhudistja më e mirë në botë, Majlinda Kelmendi, ka zërë vend sërish në median më të madhe në botë, CNN.

CNN, në videon e publikuar në Facebook, ka treguar për arritjet e mëdha të shqiptares dhe se si ia siguroi Kosovës medaljen e parë të Artë Olimpike, duke qenë një ndër ambasadorët më të mira që ka vendi ynë.

Krahas shumë triumfeve në këtë sport, ajo është kampione e Evropës tre herë (2014, 2016, 2017).

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *