Çmim i veçantë për të fortin e Kosovës! Ky është babai i tij!
January 31, 2019
0 comments
Share

Çmim i veçantë për të fortin e Kosovës! Ky është babai i tij!

Komuna e Vushtrrisë mburret që ka sportist të sporteve ekstreme dhe që po mahnit të gjithë me ngritjen e peshave të rënda, njëherësh ndal me duar edhe veturën pavarësisht se sa i jep gaz. Ky është Bujar Muli, të cilin Komuna e Vushtrrisë e ka shpallur sportist të vitit 2018 për sporte ekstreme.

“Sportisti i vitit 2018. Për rezultate të jashtëzakonshme në peshëngritje ekstreme”, shkruan në mirënjohje. Në mungesë të Bujarit, çmimin e ka pranuar babai i tij, Ferati. Çmimin ia dorëzoi nënkryetari i KK të Vushtrrisë, Besim Muzaqi. “Falënderimi i takon Zotit për çdo sukses që po ma dhuron.

 Sportist i vitit në Peshëngritje ekstreme

Këta janë dy personat që me përkrahen më së shumti babi im Ferat Muli dhe Besim Muzaqi (trajneri im).

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *