Cili është №1?
December 4, 2018
0 comments
Share

Cili është №1?

Kategoria më spektakolare, më popullore dhe më e shikuar në boksin profesional pas luftës të së dielës ka mbretin e saj të ri. Pas mbylljes së luftës së vitit Diontej Uilder (40-0-1, 39 KO) dhe Tyson Fury (27-0-1, 19 KO), specialistët e boksit kanë bërë një renditje të boksierëve më të mirë. Kështu që peshat e rënda tani kanë një lider të ri edhe pse renditja botërore flet ndryshe.

Analisti Michael Benson, i cili shkruan për mediat amerikane dhe britanike, shkruan se Anthony Joshua (22-0, 21 KO) nuk është më i miri në këtë renditje pasi ky vend është i zënë nga Fury.

foto

Ja si duket renditja e “Top10” boksierëve më të mirë:

10. Dominik Brizij (19-1, 17 KO)

9. Kubrat Pulev(26-1, 13 KO)

8. Adam Kovnacki (18-0, 14 KO)

7. Aleksandar Povetkin (34-2, 24 KO)

6. Jozef parker(24-2, 18 KO)

5. Dilian Vait (24-1, 17 KO)

4. Luis Ortiz (30-1, 26 KOs)

3. Diontej Uilder(40-0-1, 39 KO)

2. Antoni Xhoshua (22-0, 21 KO)

1. Tajson Furi (27-0-1, 19 KO)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *