Ushqime

JENI MBI 50 VJEÇ? KETO USHQIME DUHET TE JENE PJESE E DIETES SUAJ – TAF

Me kalimin e moshës nuk na ndryshon vetëm garderoba apo shijet e muzikës. Pas të 30-ve, metabolizmi ynë fillon të

KARBOHIDRATET! A SHKAKTOJNË ME TË VËRTETË RRITJE NË PESHË?

Vitet e fundit janë shtuar shumë informacionet konfuze rreth karbohidrateve, duke bërë që shumë njerëz të besojnë se ato janë

ALKOLI DHE EFEKTET E TIJ NDAJ SHËNDETIT DHE STËRVITJES

Por, sa ndikon alkoli qe konsumojme ne shendetin dhe performancen tone fizike? Le ta shohim: Alkoli çon në humbjen e ujit

SUPERUSHQIME PËR NJË BARK TË SHESHTË

Pjesa e barkut eshte pjesa e parë ku bie në sy pesha që shtojmë dhe për fat të keq një

SI TE USHQEHESH SHENDETSHEM KUR NDJEK NJE PROGRAM STERVITOR, POR JO VETEM

Bazuar ne Pjaten e te Ushqyerit Mire (Eatwell Plate) keshillat baze per te gjithe ju qe ndiqni nje program stervitor jane: 1.

“PROTEIN SHOP” krijon brend në Çair dhe Maqedoni

Lagja e Çairit nga muaji korrik është pasuruar me një shitore mjaft të rëndësishme e cila merret me shitjen e

GJITHÇKA DUHET TË DINI PËR PROTEINAT

Shume studime sygjerojne qe proteinat me perberje qumeshti “te cilesise se larte” (dhe ne veçanti Whey) jane lloji me i

6 MËNYRA PËR TË KONSUMUAR MË PAK JUNK FOOD

JUNK FOOD – që do të shqipërohej Ushqim “Mbeturinë”, është lloji i ushqimit pa asnjë vlerë ushqyese, zakonisht e parapërgatitur, që

ÇFARE JANE PROTEINAT DHE PERSE JANE KAQ TE RENDESISHME

Proteina eshte nje nga tre makronutrintet (makroushqyesit) qe perdor trupi per energji. Keto makroushqyes jane proteinat, karbohidratet dhe yndyrnat. Nga

JA CFARE DHE PERSE DUHET TE HANI MENJEHERE PAS STERVITJES, NESE DONI TE BINI NE PESHE E TE TONIFIKOHENI

Një nga gabimet më të mëdha që femrat bëjnë, kur duan të bien në peshë dhe të përmirësojnë tonifikimin e