Ushtrime

SI TË PARANDALONI DËMTIMIN E GJUNJËVE NË DITËN E KËMBËVE

Gjunjët e shëndetshëm janë një pjesë thelbësore në një seancë stërvitore të suksesshme dhe kjo për një sërë arsyesh, por

NXIRR ME TE MIREN PREJ TRUPIT TEND – MOS I QENDRO BESNIK NJE LLOJ STERVITJEJE!

Mjaft i qendove besnik/e nje lloj stervitjeje dhe fillo te eksperimentosh miksimin ne fushen e fitnesit. A je nje nga

6 MËNYRA PËR TË KONSUMUAR MË PAK JUNK FOOD

JUNK FOOD – që do të shqipërohej Ushqim “Mbeturinë”, është lloji i ushqimit pa asnjë vlerë ushqyese, zakonisht e parapërgatitur, që

MËNYRA MË E KEQE PËR TË BËRË PUSH

Mënyra më e zakonshme që njerëzit përdorin për të bërë push-ups (pompa) çon në dëmtime akute dhe kronike të kyçeve

ÇFARE JANE PROTEINAT DHE PERSE JANE KAQ TE RENDESISHME

Proteina eshte nje nga tre makronutrintet (makroushqyesit) qe perdor trupi per energji. Keto makroushqyes jane proteinat, karbohidratet dhe yndyrnat. Nga

JA CFARE DHE PERSE DUHET TE HANI MENJEHERE PAS STERVITJES, NESE DONI TE BINI NE PESHE E TE TONIFIKOHENI

Një nga gabimet më të mëdha që femrat bëjnë, kur duan të bien në peshë dhe të përmirësojnë tonifikimin e

5 USHQIME TE PASURA ME FIBRA, QE JU NDIHMOJNE TE BINI NE PESHE

A keni provuar te bini ne peshe? Keni shpenzuar ore te tera nga koha juaj e vyer duke u stervitur

RREZONI DISA NGA MITET E KRIJUARA RRETH FITNESIT.

1. SA ME E SHPESHTE STREVITJA, AQ ME I MIRE REZULTATI Ju duhet te trajnoheni fort dhe rregullisht, por te

ECJET E GJATA NË NATYRË PËRMIRËSOJNE SHËNDETIN TUAJ FIZIK DHE MENDOR

Ecja është një nga ushtrimet më të mira dhe shume e larmishme. Ajo jo vetëm që ndryshon vazhdimisht sipas terrenit,

ÇFARË ËSHTË DIETA KETO DHE A DUHET TA PROVONI ATË?

Kohët e fundit, po shtohen zërat përsa i takon dietës ketogjenike ose e thënë ndryshe “Dieta Keto”, e cila ka marre lavdërime