Ushtrime

A E PERMIRESOJNE PERFORMANCEN PIJET ENERGJIKE ME PERMBAJTJE KAFEINE?

Nje numer i madh pijesh energjike te cilat permbajne kafeinë pretendojne se permiresojne disa aspekte te performances, si: vigjilencen, rezistencen

SI TE USHQEHESH SHENDETSHEM KUR NDJEK NJE PROGRAM STERVITOR, POR JO VETEM

Bazuar ne Pjaten e te Ushqyerit Mire (Eatwell Plate) keshillat baze per te gjithe ju qe ndiqni nje program stervitor jane: 1.

PËRSE DIETAT “ÇUDIBËRËSE” FUNKSIONOJNË NË KOHË TË SHKURTRA, POR DËSHTOJNË KEQMAS NË PERIUDHA AFATGJATA?

Ja pse dietat “mrekullibërëse” dështuese në periudhat afat-gjata.  “Humbisni 13 kg në 4 javë duke shmangur ____ nga dieta juaj”

SEKRETI I RENIES NE PESHE

“Është 80% dietë!” është bërë klishe për rënien në peshë. Edhe pse kjo nuk është një llogaritje e saktë, është e

CALISTHENICS – SETET, PERSERITJET DHE KOHA E QENDRIMIT

Prej vitesh dihet tashmë që numri i përsëritjeve, apo sasia e kohës kur muskujt janë nën tension, diktojnë se si

JE FILLESTAR/E DHE TE PELQEN CROSSFIT? KETO 5 SEANCA JANE PER TY

Stervitja me intensitet te larte, e ashtuquajtur Crossfit, padyshim ka bere nje buje te madhe në boten e fitnesit dhe parashikimet jane,

JA PERSE DUHET TE ECNI TE PAKTEN 30 MINUTA NE DITE

Mendojeni mire Jini të sinqertë me veten: Krejt lehtësisht ju i shpenzoni 30 minuta në Instagram, Facebook dhe Snapchat. (ok, të

SI TË HIDHNI HAPAT E PARË DREJT CROSSFIT

Nëse mendoni se një sfidë më tepër është ajo çka ju duhet për të arritur objektivat tuaj të fitnesit, CrossFit

10 ARSYET SE PËRSE STËRVITJA KICKBOXING PO BËHET NJË NGA FORMAT MË POPULLORE TË FITNESIT

Vitet e fundit, Mixed Marcial Arts apo e njohur më mirë si MMA, ka parë një rritje të madhe të interesit, kjo edhe

“PROTEIN SHOP” krijon brend në Çair dhe Maqedoni

Lagja e Çairit nga muaji korrik është pasuruar me një shitore mjaft të rëndësishme e cila merret me shitjen e