Ushtrime

10 ARSYET SE PËRSE STËRVITJA KICKBOXING PO BËHET NJË NGA FORMAT MË POPULLORE TË FITNESIT

itet e fundit, Mixed Marcial Arts apo e njohur më mirë si MMA, ka parë një rritje të madhe të interesit, kjo edhe

10 RREGULLA PER TE PARANDALUAR DEMTIMET SPORTIVE

Pamvaresisht llojit te sportit, ne pjesen me te madhe te tyre demtimet shkaktohen nga kontakti fizik. Mundesia me e madhe

PER JU MESHKUJ – SA E NJIHNI TRUPIN TUAJ?

Edhe pse themelet e një jetë të shëndetshme janë universal, femrat dhe meshkujt janë krijesa të ndryshme; pasi trupi mashkullor

A HUMBAS MUSKUJ NËSE BËJ KARDIO?

Është një pyetje shumë e shpeshtë që shtrohet mes bodybuilderave dhe atyre që merren me ngritjen e peshave: “A humbas

KUR DHE ÇFARE TE HAME KUR STERVITEMI

Ka shume rrethana qe ndikojne ne orarin se kur duhet te hame. Te gjithe kemi nje rutine e menyre jetese

KARBOHIDRATET! A SHKAKTOJNË ME TË VËRTETË RRITJE NË PESHË?

Vitet e fundit janë shtuar shumë informacionet konfuze rreth karbohidrateve, duke bërë që shumë njerëz të besojnë se ato janë

ALKOLI DHE EFEKTET E TIJ NDAJ SHËNDETIT DHE STËRVITJES

Por, sa ndikon alkoli qe konsumojme ne shendetin dhe performancen tone fizike? Le ta shohim: Alkoli çon në humbjen e ujit

SUPERUSHQIME PËR NJË BARK TË SHESHTË

Pjesa e barkut eshte pjesa e parë ku bie në sy pesha që shtojmë dhe për fat të keq një

A E PERMIRESOJNE PERFORMANCEN PIJET ENERGJIKE ME PERMBAJTJE KAFEINE?

Nje numer i madh pijesh energjike te cilat permbajne kafeinë pretendojne se permiresojne disa aspekte te performances, si: vigjilencen, rezistencen

SI TE USHQEHESH SHENDETSHEM KUR NDJEK NJE PROGRAM STERVITOR, POR JO VETEM

Bazuar ne Pjaten e te Ushqyerit Mire (Eatwell Plate) keshillat baze per te gjithe ju qe ndiqni nje program stervitor jane: 1.