Ushtrime

JU PYESNI, NE PERGJIGJEMI- TAF

PYETJE & PERGJIGJE PYETJE: Çfare eshte me e mire per mua: biçikleta statike, rower apo pista e vrapit? PERGJIGJE: Fuqia

A DJEGIM ME SHUME KALORI, NESE STERVITEMI PA NGRENE?

Nese renia ne peshe eshte objektivi juaj kryesor, stervitja me stomakun bosh mund te inkurajoje trupin te djege pak me

TI MUNDESH! KURRE MOS DYSHO NE AFTESITE E TUA!

Te gjitheve na ka ndodhur te vendosim nje objektiv per te arritur dicka dhe per shkaqe te ndryshme e kemi

DON’T SKIP LEG DAY – SEANCE STERVITORE MODEL PER KEMBET

Perfshini ne rutinen tuaj stervitore edhe kete seance te fuqishme per kembet. Nje pjese shume e rendesishme e trupit dhe

SHKATERRONI DHJAMIN ME HIIT. ÇFARE ESHTE HIIT – PARIMET, SEANCE MODEL -TAF

ÇFARE ESHTE HIIT? High Intensity Interval Training e njohur në boten e fitnesit si (HIIT) ose në gjuhen tone Trajnimi

GUIDE USHTRIMESH FIZIKE PER FEMIJET E MOSHES 9-12 VJEC

Keto jane lojera qe ti apo babysitter-i mund t’i beni me femijet, do te rrisin rrahjet e zemres se tyre,

FEMRAT NUK JANË LULE DELIKATE. MJAFT NA THATË QË “TË KEMI KUJDES”!

“Kujdes, se mund të lëndohesh”, “kujdes, se ajo pesha është shumë e  rëndë”, “kujdes se mos bëhesh shumë muskuloze” dhe

JA CFARE DHE PERSE DUHET TE HANI MENJEHERE PAS STERVITJES

Një nga gabimet më të mëdha që femrat bëjnë, kur duan të bien në peshë dhe të përmirësojnë tonifikimin e

Risi: “Arena Ring” do ju sjell këshilla mbi ushtrimet dhe shëndetin e juaj

Portali i vetëm për sporte luftarake “Arena Ring” po vazhdon me risitë për lexuesit e vet. Përveç se jemi të

JOGA! DISIPLINA PERFEKTE PER T’JU BERE ELASTIKE DHE TE FORTE

Pamvarësisht çdo lloj rutine stërvitore që mund të jeni duke ndjekur, joga është një disiplinë e shkëlqyer për t’u përfshirë