Ushtrime

DONI TE DIGJNI DHJAMRAT? PROVONI KETE CIRCUIT ME 5 USHTRIME TE FUQISHME

Të etur për të filluar humbjen e dhjamit, por nuk dini nga t’ia nisni? Nuk keni kohe te shkoni ne

KENI PROBLEME ME POSTUREN E TRUPIT? JA SI TA PERMIRESONI ATE

A të ndodh shpesh t’ia kujtosh vetes që të drejtosh trupin? Udhëtimet në distanca të largëta, qëndrimi gjithë ditën pas

SI TE FITOSH MUSKUJ NDERKOHE QE BIE NE PESHE

Muskujt ndryshojnë gjithçka. Sa më i mirë ndërtimi i trupit tuaj – që është, më shumë muskuj dhe kocka dhe më

NESE DONI REZULTAT, VENDOSNI NJE OBJEKTIV. JA SI T’I VENDOSNI ATA

Shumica e njerëzve hasin vështiresi në krijimin e një regjimi të rregullt të të ushtruarit fizik ose në zbatimin e

SI TE NGADALESONI PROCESIN E PLAKJES SE KOCKAVE, PERMES VRAPIT DHE TRAJNIMIT ME PESHA

Kërkimet sygjerojnë që ju mund ta ngadalësoni proçesin e plakjes së skeletit përmes aktivitetit fizik. Ju ndoshta nuk e vrisni

USHQIMET ME TE MIRA POST-STERVITORE

1. VEZET Proteinat dhe karbohidratet jane dy celesat e nje vakti te mire post-stervitor. Vezet jane nje prej tyre. Vetem

KREATINA! HAPAT E DUHUR PER NJE PERDORIM TE SAKTE.

Kur ta marr atë? Si duhet ta marr atë? A është e nevojshme një fazë ngarkimi? A duhet ta përdor

MOS I BENI KETO GABIME, NESE PO PERPIQENI TE SHTONI PESHE!

Nese je nje djalosh i dobet qe po perpiqesh te shtosh ne peshe, nuk eshte per t’u pasur zili. Sigurisht

SI TE ZGJEDHESH SUPLEMENTIN E DUHUR NE BAZE TE OBJEKTIVIT

Industria e fitnesit eshte e mbushur me qindra lloje suplementesh sportive, ku te gjitha trumbetojne te jene me te mirat

TE KUPTOJME BAZEN E PROTEINAVE. ÇFARE JANE PROTEINAT DHE PERSE JANE KAQ TE RENDESISHME

Proteina eshte nje nga tre makronutrintet (makroushqyesit) qe perdor trupi per energji. Keto makroushqyes jane proteinat, karbohidratet dhe yndyrnat. Nga