Këshilla

JA SI DO TE ISHTE MODELI I NJE DIETE TE SHENDETSHME 7 DITORE, PER RENIE NE PESHE

A SI DO TE ISHTE MODELI I NJE DIETE TE SHENDETSHME 7 DITORE, PER RENIE NE PESHE – TAF A

ARSYET SE PËRSE SHPINA JUAJ VAZHDON T’JU DHEMBË – DHE ÇFARË DUHET Ë BËNI

Ngjitësit e nxehtë, anti-inflamatorët dhe pushim nga aktivitetet tuaja të preferuara: Dhimbjet e shpinës mbartin pasoja që janë shumë shkatërruese,

JA SI TË QËNDRONI AKTIVË KUR JASHTË BËN FTOHTË

Është e vështirë të qëndrosh i motivuar e të jesh aktiv, kur temperaturat fillojnë të ulen. Të strukesh në atë

Mungesa e aktivitetit fizik shkakton 5 milion vdekje !!!

Të gjithë e dime që të bërit të një jete sedentare është me të vërtetë shumë e keqe për ne

HIDRATIMI PARA DHE PAS STERVITJES.

Uji është një nga makronutrientët më të rëndësishëm së bashku me karbohidratet, proteinat dhe yndyrnat. E në fakt ne më

VETËM NJË ORË USHTRIME FIZIKE NË JAVË, NDIHMON NË PARANDALIMIN E DEPRESIONIT

Të gjithë e dime se një nga dobitë e aktivitetit fizik është efekti pozitiv që ka në humorin tone. A

30 ARSYE PERSE DUHET TE BENI AKTIVITET FIZIK RREGULLISHT

A ka raste kur e teproni me stervitjen? Apo nuk shkoni fare me palester? Ndoshta jeni tipi i njeriut qe

SI DUHET TE LAHEMI PAS STERVITJES? ME UJE TE FTOHTE APO TE NXEHTE?

Pas nje stervitjeje ne palester, apo nje seance me trajnerin personal, cila eshte gjeja e pare qe deshironi te beni? Sigurisht,

SI TE REKUPEROJME ME SHPEJT MUSKUJT, PAS STERVITJES

Faza e rekuperimit eshte faza me e rendesishme e post-stervitjes suaj, qofte stervitja juaj vrapim rreth lagjes, apo ngritja e

TI MUNDESH! KURRE MOS DYSHO NE AFTESITE E TUA!

Te gjitheve na ka ndodhur te vendosim nje objektiv per te arritur dicka dhe per shkaqe te ndryshme e kemi