Ushtrime

KARBOHIDRATET! A SHKAKTOJNË ME TË VËRTETË RRITJE NË PESHË?

Vitet e fundit janë shtuar shumë informacionet konfuze rreth karbohidrateve, duke bërë që shumë njerëz të besojnë se ato janë

ALKOLI DHE EFEKTET E TIJ NDAJ SHËNDETIT DHE STËRVITJES

Por, sa ndikon alkoli qe konsumojme ne shendetin dhe performancen tone fizike? Le ta shohim: Alkoli çon në humbjen e ujit

SUPERUSHQIME PËR NJË BARK TË SHESHTË

Pjesa e barkut eshte pjesa e parë ku bie në sy pesha që shtojmë dhe për fat të keq një

A E PERMIRESOJNE PERFORMANCEN PIJET ENERGJIKE ME PERMBAJTJE KAFEINE?

Nje numer i madh pijesh energjike te cilat permbajne kafeinë pretendojne se permiresojne disa aspekte te performances, si: vigjilencen, rezistencen

SI TE USHQEHESH SHENDETSHEM KUR NDJEK NJE PROGRAM STERVITOR, POR JO VETEM

Bazuar ne Pjaten e te Ushqyerit Mire (Eatwell Plate) keshillat baze per te gjithe ju qe ndiqni nje program stervitor jane: 1.

PËRSE DIETAT “ÇUDIBËRËSE” FUNKSIONOJNË NË KOHË TË SHKURTRA, POR DËSHTOJNË KEQMAS NË PERIUDHA AFATGJATA?

Ja pse dietat “mrekullibërëse” dështuese në periudhat afat-gjata.  “Humbisni 13 kg në 4 javë duke shmangur ____ nga dieta juaj”

SEKRETI I RENIES NE PESHE

“Është 80% dietë!” është bërë klishe për rënien në peshë. Edhe pse kjo nuk është një llogaritje e saktë, është e

CALISTHENICS – SETET, PERSERITJET DHE KOHA E QENDRIMIT

Prej vitesh dihet tashmë që numri i përsëritjeve, apo sasia e kohës kur muskujt janë nën tension, diktojnë se si

JE FILLESTAR/E DHE TE PELQEN CROSSFIT? KETO 5 SEANCA JANE PER TY

Stervitja me intensitet te larte, e ashtuquajtur Crossfit, padyshim ka bere nje buje te madhe në boten e fitnesit dhe parashikimet jane,

JA PERSE DUHET TE ECNI TE PAKTEN 30 MINUTA NE DITE

Mendojeni mire Jini të sinqertë me veten: Krejt lehtësisht ju i shpenzoni 30 minuta në Instagram, Facebook dhe Snapchat. (ok, të