Uncategorized

Salihasi kthehet me tre medalje nga Kampionati Ballkanik !

Pas medaljes së artë në 47kg për pionier, Aid Salihasi ka fituar edhe dy medalje të tjera, një të artë

Malsor Tafaj një luftar interesant i ringjeve në Kikboks dhe MMA

Malsor Tafaj i cili ka lindur në Studenqan të Therandës por me vendbanim në Gjermani, vitin që po e lajmë

Arsim Etemi e Rexhep Islami gati për duelin në Zvicër

Me 23 shtator në Frauenfeld te Zvicrës do të zhvillohet evenimenti  “Fight Night” ku do të paraqiten edhe dy boksier

Komiteti Olimpik i Kosovës ndanë rreth 21 mijë Euro për 16 federata olimpike

Në kuadër të mbështetjes për Federatat Sportive në Kosovë, Komiteti Olimpik i Kosovës ka fituar grant në vlerë rreth 21

Lojërat Olimpike të së ardhmes: Paris 2024 dhe Los Angleles 2028

Nuk kishte dyshime, por tani ka ardhur edhe zyrtarizimi. Lojërat Olimpike të 2024-ës do të zhvillohen në Paris, ndërsa ato

Godet ashpër trajneri i Majlinda Kelmendit, boll më mashtrime

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, nuk ka mundur të duroj më.  Kuka apo trajneri i kampiones olimpike, xhudistes

TRAJNIMI ME PESHA PER FEMIJE. ÇFARE DUHET TE DINI

RREGULLAT – TE MIRAT Eshte e natyrshme qe nje femije ne moshen e para pubertetit te doje te trajnohet me

3 MENYRA PER TE ZVOGELUAR ANKTHIN DHE QETESUAR MENDJEN

Te gjithe e dime se te stervitesh fort e te hash shendetshem jane çelesi i nje shendeti te mire. Por,

Komiteti Olimpik i Kosovës promovoi librin “Debutimi i Artë’

Befasi të shumta kanë përshkruar ceremoninë madhështore të organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës me rastin e përvjetorit të parë

KOK-u aplikon në SO të KON-it në kurset e avancuara për trajnerë të 10 federatave

Komiteti Olimpik i Kosovës do të organizojë kursin e avansuar për trajnerë të federatave të ndryshme. Me këtë rast, KOK-u