Sportët tjera

Çmenduria e shqiptarit, traktorët i çon përpjetë, plus…

Për shumë kë është e pabesueshme, por në fakt realitet se çfarë bëri sot njeriu më i fortë në Republikën

Geta Beqa fiton vendin e parë në Spanjë

Bodybuildierja nga Kosova, Geta Beqa ka zënë vendin e parë në garat e mbajtura në Spanjë. Geta Beqa e ka

Ma i forti i Kosovës, ngriti me shpinë lart pesë meshkuj!

Punon pareshtur dhe me një synim: të arrijë rekord pas rekordi! Ky është Bujar Muli nga Vushtrria, i cili njihet

Kosova fiton medalje të artë në Turneun Ndërkombëtar të Teakwondos

Suhejb Vërbani stoliset me medaljen e artë ne Turneun ndërkombëtar të Taekwondos PODGORICA OPEN 2017. Më 22 Prill, 2017 u

Vojsa Rrahmani po përgatitet për KE

Vjosa Rrahmani eshte nena e nje vajze 6 vjecare. Ajo eshte Kampione e Kosoves per te dytin vit rradhazi dhe

Edona Luta, “Kleopatra”e Kosoves

Edona Luta, ose sic i pelqen ta therrasin ndryshe “Kleopatra”e Kosoves, e filloi rrugetimin e saj ne kete sport qe

Njeriu më i fortë në Kosovë, ja sa qindra kilogram i çon…

Bujar Muli duke ngritur peshë Stërvitet pandërprerë me synime që të çojë sa më shumë kilogram. Ai është Bujar Muli,

Për çdo orë që vraponi, ju mund të jetoni shtatë orë më shumë

Studimet e fundit kanë treguar se vrapimi jo vetëm që është i mahnitshëm për ta mbajtur formën e trupit, për

UFC, Johnson mbron titullin ndaj Reis

Ecuria e jashtëzakonshme e dominimit të Demetrius Johnson në UFC, në kategorinë e peshave super të lehta, vijoi këtë të

Edmond Xhelili zbulon për Arena Ring: Verës i kthehem ringut

Njëri prej luftëtarëve më të fuqishëm në ringun e MMA-së e që është shqiptar, Edmond Xhelili, ka zbuluar ekskluzivisht për