Bodybillding

Sportisti i Kosovës kujton vitin 1991: Me larguan me forca policore

Ish bilderi i mirënjohur i Kosovës, Kamber Demaj, kurrë nuk do të harron 25 qershorin e vitit 1991 kur u

Çmim i veçantë për të fortin e Kosovës! Ky është babai i tij!

Komuna e Vushtrrisë mburret që ka sportist të sporteve ekstreme dhe që po mahnit të gjithë me ngritjen e peshave

I forti Kosovës nuk shkon në Amerikë për gara!

I forti i Kosovës, Bujar Muli, ka bërë të ditur pse nuk të marr rrugën për në Shtetet e Bashkuara

Sukses ndërkombëtar i sportistëve nga Kosova

Komiteti Olimpik i Kosovës përmes një njoftimi në Facebook raporton për një tjetër sukses të sportistëve tanë në garat ndërkombëtare.

Romela Begaj ‘shpërthen’ në lot: Më vranë për së gjalli, kam lindur në një vend që nuk ka shtet! (VIDEO)

Pasi rezultoi pozitive në doping edhe gjatë testeve B, Romela Begaj ka dalë në konferencë për mediat për të sqaruar

“Europiani”, Rumania e Gjeorgjia “zëvendësojnë” Shqipërinë

Rasti i dopingut dhe tërheqja nga organizimi i kampionatit europian të peshëngritjes në Shqipëri ka shqetësuar edhe Federatën Ndërkombëtare të

Letra e kampionit që të përlot

Ilir Suli ka qenë një ndër peshëngritësit më të mirë shqiptar duke na bërë krenarë një dekadë më parë, por

Evangjeli Veli e mbyll në vendin e 8-të Botërorin e shtangës

Evangjeli Veli e ka mbyllur në vendin e tetë Botërorin e peshëngritjes që po zhvillohet në Anaheim të Amerikës. Shtangistja

Briken Calja: Stërvitem në Gjeorgji, në Shqipëri askush s`të dëgjon!

Briken Calja është një prej pesë peshëngritësve shqiptarë, që do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes në Amerikë

Beqa-Ahmeti, shqiptarja e vetme pjesëmarrëse në ‘Arnold Classic Europe 2017’

Kampionia e Evropës në disiplinën ‘Physique Fitness’ në vitin 2016, Gentiana Beqa-Ahmeti është femra e vetme shqiptare që merr pjesë