Sportët tjera

Sukses ndërkombëtar i sportistëve nga Kosova

Komiteti Olimpik i Kosovës përmes një njoftimi në Facebook raporton për një tjetër sukses të sportistëve tanë në garat ndërkombëtare.

Romela Begaj ‘shpërthen’ në lot: Më vranë për së gjalli, kam lindur në një vend që nuk ka shtet! (VIDEO)

Pasi rezultoi pozitive në doping edhe gjatë testeve B, Romela Begaj ka dalë në konferencë për mediat për të sqaruar

“Europiani”, Rumania e Gjeorgjia “zëvendësojnë” Shqipërinë

Rasti i dopingut dhe tërheqja nga organizimi i kampionatit europian të peshëngritjes në Shqipëri ka shqetësuar edhe Federatën Ndërkombëtare të

Letra e kampionit që të përlot

Ilir Suli ka qenë një ndër peshëngritësit më të mirë shqiptar duke na bërë krenarë një dekadë më parë, por

Evangjeli Veli e mbyll në vendin e 8-të Botërorin e shtangës

Evangjeli Veli e ka mbyllur në vendin e tetë Botërorin e peshëngritjes që po zhvillohet në Anaheim të Amerikës. Shtangistja

Briken Calja: Stërvitem në Gjeorgji, në Shqipëri askush s`të dëgjon!

Briken Calja është një prej pesë peshëngritësve shqiptarë, që do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes në Amerikë

Erdal Fakiq i bronztë në botërorin Masters në Selanik

Erdal Fakiq ka arritur që të fitoj vendin e tretë në kampionatin botëror “Masters” në Sambo. Ai garoi në peshë

Beqa-Ahmeti, shqiptarja e vetme pjesëmarrëse në ‘Arnold Classic Europe 2017’

Kampionia e Evropës në disiplinën ‘Physique Fitness’ në vitin 2016, Gentiana Beqa-Ahmeti është femra e vetme shqiptare që merr pjesë

Korrupsion për të organizuar Olimpiadën e “Rio 2016”, 11 persona në pranga

Kur ka kaluar një vit nga zhvillimi i Lojërave Olimpike “Rio 2016”, aktiviteti që u organizua një vit më parë

Njeriu më i fortë në Kosovë kapet për shtyllë dhe bën mrekulli!

Është më i vendosur se kurrë njeriu më i fortë në Kosovë, Bujar Muli. Ai synon të futet në librin