Mundje

Aid Salihasi pret medalje nga kampionati botëror në Athinë

Aid Salihasi (-46kg) nga KM Tefejuz do ta prezantoj i vetëm Maqedoninë në kampionatin botëror që do të zhvillohet në

Shabani kujton mrekullitë nëpër botë gjatë viteve të 80-ta

Ish mundësi i mirënjohur shqiptar, Shaban Tërstena, kujton periudhën e artë të tij të viteve të 80-ta. Ai shkruan me

Eliminohet Sejfullahu nga KB në Paris

Reprezentatuesi i Maqedonisë, Elmedin Sejfullahu (61kg) e ka përfunduar aventurën e tij në kampionatin botëror që po zhvillohet në Paris

Vitin e ardhshëm kampionati botëror ne mundje për veteran ne Shkup

Një lajm i shkëlqyer ka arrit nga Parisi ku po zhvillohet edhe kampionati botëror në mundje. Maqedonia u vendos që

Sejfullahu në botërorin e Francës

Nga 23-27 gusht të këtij, mundësit më të mirë të Maqedonisë, Elmedin Sejfullahu, Vlladimir Egorov dhe Magomedgaxhi Nurov të udhëhequr

Kosova me 5 medalje kthehet nga Bullgaria

Gjatë fundjavës në Katunce të Bullgarisë u zhvillua turneu ndërkombëtar ku morën  pjese mundës nga: Bullgaria,Rumania, Greqia, Serbia,Maqedonia,Polonia etj. Përfaqësuesja

Vajzat kosovare në turneun në Bullgari

Reprezentacioni i Kosovës në mundje për femra nesër do të udhëtoj drejt Bullgarisë ku edhe do të paraqiten ne turneun

Tërstena apo kampioni olimpik në vitin 1984: Harruan vjet, harruan sot, do të harrojnë edhe nesër

Fituesi i medaljes së artë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos dhe i të argjendtës në Seul në vitin

Video shokuese / Banda kriminale vret kampionin rus të mundjes së lirë

  Atleti rus i mundjes së lirë, 20-vjeçari Yuri Vlasko, njëkohësisht dy herë kampion i Europës, është vrarë më datë

Kampionati Europian per kadet: Xhaferi nuk ia del ne repasazh

  Pas humbjes se djeshme ne eliminatoret e kategorise deri me 63 kg, perfaqesuesi i Maqedonisë, Orhan Xhaferi, nuk ia