Mundje

Alili meriton mbështetjen, andaj eja dhe ndihmo që të bëhet kampion Evrope

Sot do të jetë një ditë historike për mundjen e Maqedonisë dhe me padurim po pritet që ora të shënoj

Perlë e re po lind, Besir Alili në gjysëmfinalen e Kampionatit Europian

Ne Kampionatin Europian per kadet qe nisi sot ne Shkup, klubi dhe mundja jone ne pergjithsi, u gezua me nje

Kosova me dy mundës në Margaritarin e Maqedonisë

Kosova do te përfaqësohet me dy mundës ne Turneun ndërkombëtar,, Margaritari i Maqedonisë” qe do mbahet të shtunën ne Shkup.

KM Prizreni kampion, Arif Sinani kthehet me sukses në dysheme

Gjatë fundjavës  ne palestren e mundjes ne Prizren ne organizim te Federates te Mundjes se Kosoves u organizua Kampionati i Kosoves

Shaban Sejdi e Shorov në takim me Darko Kaevski

Legjendat e mundjes në Maqedoni, Shaban Sejdiu dhe Zoran Shorov, sot ishin ne takim me drejtorin e ARS, Darko Kaevski.

Zoran Zaev i mbështet maksimalisht mundësit

Pas punës të palodhshme me ekipin e Federates te mundjes në 18 muajt e kaluar, dhe shperblimet qe erdhen me

Turneu memorial “Mentaz Allajbegu” të shtunën në Prishtinë

Federata e mundjes e Kosovës dhe Klubi i Mundjes “Mentaz Allajbegu” nga Prishtina do të organizojnë Turneun e –IV- Mbarëkombëtar

Hajrush Sinani kthehet në folenë e vjetër

Pas disa vitesh pensionimi, Hajrush Sinani, sërish do të kthehet të trajnoj klubin e mundjes Liria. “Pas 16 viteve të

Njeriu i kthesave te medha ne mundjen e Maqedonise, vazhdon te bej çudira

Betim Vrenezi, pas punes te jashtezakonshme ne klubin e mundjes Liria, tani vazhdon te bej çudira dhe mrekulli edhe ne

Ekipi i femrave nga Kosova fitoi kupën “Abedin Lame”

Gjate fundjavës në Tiranë ka përfunduar turneu mbarkombëtar “Abedin Lame”, për kategoritë junior. Në këtë turne morën pjesë mundësit dhe