Mundje

Vitin e ardhshëm kampionati botëror ne mundje për veteran ne Shkup

Një lajm i shkëlqyer ka arrit nga Parisi ku po zhvillohet edhe kampionati botëror në mundje. Maqedonia u vendos që

Sejfullahu në botërorin e Francës

Nga 23-27 gusht të këtij, mundësit më të mirë të Maqedonisë, Elmedin Sejfullahu, Vlladimir Egorov dhe Magomedgaxhi Nurov të udhëhequr

Kosova me 5 medalje kthehet nga Bullgaria

Gjatë fundjavës në Katunce të Bullgarisë u zhvillua turneu ndërkombëtar ku morën  pjese mundës nga: Bullgaria,Rumania, Greqia, Serbia,Maqedonia,Polonia etj. Përfaqësuesja

Vajzat kosovare në turneun në Bullgari

Reprezentacioni i Kosovës në mundje për femra nesër do të udhëtoj drejt Bullgarisë ku edhe do të paraqiten ne turneun

Tërstena apo kampioni olimpik në vitin 1984: Harruan vjet, harruan sot, do të harrojnë edhe nesër

Fituesi i medaljes së artë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos dhe i të argjendtës në Seul në vitin

Video shokuese / Banda kriminale vret kampionin rus të mundjes së lirë

  Atleti rus i mundjes së lirë, 20-vjeçari Yuri Vlasko, njëkohësisht dy herë kampion i Europës, është vrarë më datë

Kampionati Europian per kadet: Xhaferi nuk ia del ne repasazh

  Pas humbjes se djeshme ne eliminatoret e kategorise deri me 63 kg, perfaqesuesi i Maqedonisë, Orhan Xhaferi, nuk ia

Kampionati Europian per kadet: Xhaferi ndaj azerit Gadzhiyev

Ne Kampionatin Europian per kadet, i cili ka nisur sot ne Sarajeve te Bosnje e Hercegovines, perfaqesuesin e vet e

Filloi Kampionati evropian, por Kamberi humb nga turku (Video)

Nga sot ka filluar kampionati evropian në Sarajeve për kadet, ku pjesëmarrës janë edhe mundësit nga Maqedonia. Por fatkeqësisht me

Senioret dhe kadetet e Maqedonise, ne pergatitje ne Shkup

Reprezentacioni i senioreve te Maqedonise, i prire nga seleksionuesi Lulzim Vrenezi, si dhe ekipi i kadeteve i trajnerit Sedat Baftiu,