Mundje

Big Show dikur dhe sot

Legjenda e Wrestlingut, Big Show ka bërë një ndryshim të madh në fizikun e tij pasi ka humbur plot 35

Tërstena: Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, me priti si një kampion olimpik

Me kënaqësi të veçantë përmbylla vizitën vëllazërore në komunën e Lipjanit. Vlen të theksohet se për herë të parë në

Margaritari i Artë sivjet mbahet në Shtip

Turneu prestigjioz në mundje “Margaritari i Maqedonisë”, sivjet është vendosur që të zhvillohet më 9-11 qershor edhe atë në qytetin

Sejfullahu nuk ia doli ndaj favoritit turk

  Ne garat e sotme te turneut prestigjioz ne mundje ‘Dan Kolov-Nikola Petrov’, u paraqit edhe mundesi i Lirise, Elmedin

Avdyl Salihu: Ja cilat metoda i duhen sportistëve për arritjen e rezultateve gjigante

Profesori i edukatës fizike dhe trajneri i njohur i mundjes, Avdyl Salihu, në opinionin e tij ka treguar gjërat kryesore

Kosova me 2 mundës në Dan Kolov

Mundësit kosovar, këtë fundjavë do të paraqiten në turneun e fuqishëm që do të zhvillohet në Bullgari “Dan Kolov”. Seleksionuesi

Ekskluzive: Shaban Sejdiu me libër për biografin e tij sportive

Legjenda e gjalle e mundjes shqiptare, Shaban Sejdiu, ekskluzivisht për portalin e sporteve luftarake, “Arena Ring”, ka zbuluar se shume

Maqedonia me 5 mundës në ”Dan Kolov”

Këtë fundjavë në Ruse të Bullgarisë do të zhvillohet turneu i 55-të me radhë në mundje “Dan Kollov”. Seleksionuesi I

Në Prizren do të mbahet Kampionati i Kosoves per Senior

Te shtunen me 25 .03.2017 ne Sallen e mundjes se KM.Prizreni e ne organizim te Federates se mundjes se Kosoves

Besir Alili i argjendtë, Zulqufli Asani i bronztë në “Dinko Petrov”

Në turneun prestigjioz të mundjes për fëmijë dhe kadetë, “Dinko Petrov”, i cili gjatë ditës së sotme u mbajt në