Mundje

Vrenezi: Kemi kushte fenomenale ne Teteven

Mundësit kane filluar përgatitjet për kampionatin evropian për senior që në program është në fillim të muajit të ardhshëm. Seleksionuesi

Para KE, Elmedin Sejfullahu përgatitje në Teteven

Repreztatuesi i Maqedonisë në mundje, Elmedin Sejfullahu përgatitjet e fundit para kampionatit evropian që në program është nga 2 deri

KM “Sharri” organizon turne memorial “Feriz Guri”

Klubi i mundjes “Sharri” nga Hani i Elezit në fundjavë , respektivisht të dielën do të zhvilloj turneun memorial “Feriz

Federata e mundjes kostume ju jep edhe klubeve

Federata e Mundjes së Kosovës, njëkohësisht Kryetari,Naim Muja të gjithë klubeve të mundjes që janë aktivë ju ndau kostume sportive

Shaban Tërstena, i tronditur që vëllai i atletes shqiptare humbi jetën tragjikisht

Fituesi i medaljes së artë olimpike në vitin 1984, ish mundësi i mirënjohur Shaban Tërstena, shpreh shqetësimet e tija që

Fillon inçizimi i filmit për Shaban Tërstenen

Ka nisur xhirimi i filmit i metrazhit të gjatë “Kampion” për kampionin olimpik në vitin 1984, Shaban Tërstena. Ky film

Kryetari i KM Kaçainiku, Ejup Dema përgëzon sukseset e reja

Kampionati i mundjes së Kosovës për junior ka kaluar në mënyrën më të mirë për KM Kaçaniku e cila mori

Ekskluzive: Agim Abdullahu do lufton për titull bote në MMA

Luftëtari i ringjeve në MMA, Agim Abdullahu (115kg), ekskluzivisht për portalin “Arena RING” ka zbuluar se në muajin tetor në

Ministria kosovare ndihmon edhe Boksin e Mundjen

Ministria e Sportit ka vazhduar t’u ndajë para federatave sportive edhe të premten. Ky dikaster qeveritar ka njoftuar se i

SPORTISTI I SHEKULLIT “SKALITET” NË MONOGRAFI

Në Kolegjin AAB në Prishtinë, u promovua librit monografik “Rruga e Kampionit Olimpik”, i autorëve Sefer Tahiri, Reshat Ibrahimi dhe