Mundje

Shaban Tërstena, i tronditur që vëllai i atletes shqiptare humbi jetën tragjikisht

Fituesi i medaljes së artë olimpike në vitin 1984, ish mundësi i mirënjohur Shaban Tërstena, shpreh shqetësimet e tija që

Fillon inçizimi i filmit për Shaban Tërstenen

Ka nisur xhirimi i filmit i metrazhit të gjatë “Kampion” për kampionin olimpik në vitin 1984, Shaban Tërstena. Ky film

Kryetari i KM Kaçainiku, Ejup Dema përgëzon sukseset e reja

Kampionati i mundjes së Kosovës për junior ka kaluar në mënyrën më të mirë për KM Kaçaniku e cila mori

Ekskluzive: Agim Abdullahu do lufton për titull bote në MMA

Luftëtari i ringjeve në MMA, Agim Abdullahu (115kg), ekskluzivisht për portalin “Arena RING” ka zbuluar se në muajin tetor në

Ministria kosovare ndihmon edhe Boksin e Mundjen

Ministria e Sportit ka vazhduar t’u ndajë para federatave sportive edhe të premten. Ky dikaster qeveritar ka njoftuar se i

SPORTISTI I SHEKULLIT “SKALITET” NË MONOGRAFI

Në Kolegjin AAB në Prishtinë, u promovua librit monografik “Rruga e Kampionit Olimpik”, i autorëve Sefer Tahiri, Reshat Ibrahimi dhe

Big Show dikur dhe sot

Legjenda e Wrestlingut, Big Show ka bërë një ndryshim të madh në fizikun e tij pasi ka humbur plot 35

Tërstena: Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, me priti si një kampion olimpik

Me kënaqësi të veçantë përmbylla vizitën vëllazërore në komunën e Lipjanit. Vlen të theksohet se për herë të parë në

Margaritari i Artë sivjet mbahet në Shtip

Turneu prestigjioz në mundje “Margaritari i Maqedonisë”, sivjet është vendosur që të zhvillohet më 9-11 qershor edhe atë në qytetin

Sejfullahu nuk ia doli ndaj favoritit turk

  Ne garat e sotme te turneut prestigjioz ne mundje ‘Dan Kolov-Nikola Petrov’, u paraqit edhe mundesi i Lirise, Elmedin