Mundje

Shaban Terstena promovon librin “Rruga e Kampionit Olimpik

Sot ishte një ditë tepër e veçantë, në Universitetin publik “Hasan Prishtina” në Prishtinë, në prani të Dekanit të Fakultetit

Sejfullahu mposhtet nga Siemakin

Ne Kampionatin Europian ne mundje per senior, ne Novi Sad, sot u paraqit edhe mundesi i Lirisë, Elmesin Sejfullau. Ne

Sejfullahu ndaj francezit Siemakin ne Kampionatin Europian per senior

  Ne Kampionatin Europian per senior ne mundje, qe ketyre diteve po zhvillohet ne Novi Sad te Serbise, para pak

Nurov sot lufton per bronzte

Perfaqesuesi i Maqedonise, Mogamedgadji Nurov arriti rezultat te shkelqyeshem dhe sonte do te luftoj per medaljen e bronzte ne Kampionatin

Vrenezi: Në KE mundësit tanë janë shumica debutues

Reprezentacioni i Maqedonisë në Mundje nga dje nga mbërritur në Novi Sad ku edhe prej sot e deri më  7

Maqedonia në evropianin e Mundjes

Reprezentacioni i Maqedonisë në Mundje do të marri pjesë në Kampionatin Evropian në mundje për senior që do të mbahet

Shaip Bajrami, gjyqtar i respektueshëm edhe në Zvicër

Ish mundësi i suksesshëm, Shaip Bajrami, ka disa vite me radhë që është bërë edhe gjyqtar i respektueshëm në Zvicër,

Kosova më e mira në turneun memorial “Feriz Gurri”

Të dielën u zhvillua turneu memorial në mundje “Feriz Gurri” dhe e njëjta u zhvillua në Palestrën e re në

KM Liria me gjashte medalje nga Hani i Elezit

Ne qytetin e Hanit te Elezit ne Kosove, ne organizim te kesaj komune dhe kryetarit te saj Rufki Suma si

Diellza Gashi mundësja më e mirë e turneut të Prilepit

Të shtunën në Prilep të Maqedonisë u zhvillua turneu ndërkombëtar memorial “Lupco Cervenkovski” ku morën pjesë mbi 150 mundës nga