UFC

Luftëtari i MMA Sofiane Boukichou ka pësuar një dëmtim të tmerrshëm teksa po tentonte të shkelmonte kundërshtarin. Francezi donte të godiste kundërshtarin e tij Tom Asinall gjatë raundit të parë të evenimentit Cage Warriors 101 të shtunën. Aspinall ka bllokuar

Francezi Francis Ngannou, i konsideruar si sportisti më i frikshëm i arteve marciale mikse, ka mposhtur brenda 26 sekondash amerikanin Cain Velasquez, në eventin UFC Phoenix zhvilluar sot. Fitore me “KO teknik” që në raundin e parë për Ngannou, që

Pas 3 ditësh në spital, ku dhe u operua, kampioni i botës në peshën e mesme në artet marciale mikse Robert Whittaker është rikthyer në shtëpi. Ai u tërhoq pak orë para eventit UFC-234 që u zhvillua në Australi, vendlindjen

Ish-kampionia e botës në artet marciale mikse Cris “Cyborg” Justino ka deklaruar sot se humbja e titullit kampion në eventin UFC-232, që u zhvillua më 29 dhjetor në Las Vegas, nuk do t’i prishë planet e saj. Sipas kontratës që

“Kam nevojë për pak pushim. Viti 2018 ka enë shumë intensive për mua, kam zhvilluar 3 duele, të 3 për tituj dhe të 3 i fitova. I kam kryer me sukses të gjitha detyrat e mia me UFC-në”, ka deklaruar

E ardhmja e peshës së lehtë në artet marciale mikse është në kaos, pasi dy nga ikonat e këtij Divizioni janë të pezulluar. Përfshi edhe kampionin e botës Khabib Nurmagomedov, që deri në qershor është i pezulluar dhe nuk mund

Anullimi i duelit mes kampionit të botës në peshën e mesme Robert Whittaker dhe sfidantit Kevin Gastelum ka bërë që eventi UFC-234, zhvilluar sot në Melburn të Australisë, të humbasë shkëlqimin e tij. Whittaker pati probleme fizike (hernia diskale) pak

Conor McGregor nuk ishte i kënaqur me Kevin Gastelum gjatë kësaj fundjave. Gastelum duhet të ndeshej me Robert Whittaker në ndeshjen e titullit për peshën e mesme, por sfida është anuluar për shkak të një dëmtimi të australianit disa orë

Kampioni i peshë së lehtë në UFC Khabib Nurmagomedov e humbi toruan pas ndeshjes me Conor McGregor në UFC 229, duke iu vërsulur pjesëtarit të stafit të irlandezit Dillon Danis gjatë tetorit të kaluar. Tani ka dalë një prapaskenë shumë

Befason Nunes

Më 11 maj të këtij viti, në Curitiba të Brazilit do të zhvillohet eventi UFC-237, që mund të jetë i fundit për kampionen e dyfishtë të botës në artet marciale mikse Amanda Nunes. Kjo e fundit mban titujt kampionë bote