UFC

Më 6  tetor, në Las Vegas, në eventin UFC-229, do të zhvillohet duel i madh i peshës së lehtë mes kampionit aktual Khabib Nurmagomedov dhe ish-kampionit Conor McGregor. Një përballje që pritet me interes, pasi do të duelojnë mes tyre

Tony Ferguson është deklaruar si i shëndetshëm pas dëmtimit të rëndë në gju në fillim të vitit. Ferguson, ish-kampioni i përkohshëm i peshës së lehtë në UFC, iu nënshtrua operacionit në prill për të riparuar këputjen e ligamentit ACL. Dëmtimi

UFC-ja më në fund e ka bindur Conor McGregor të rikthehet në kafaz pas dy vitesh dhe më 6 tetor, do të duelojë për titullin kampion bote të peshës së lehtë ndj Khabib Nurmagomedov. Presidenti i UFC-së, Dana White, në

Në prag të duelit mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor, një letër e kampionit rus në peshën e lehtë në artet marciale mikse ka befasuar të gjithë. Siç dihet, Abdulmanap Nurmagomedov, babai dhe trajneri i Khabib, asnjëherë nuk ka qenë

Një nga veteranët e UFC-së, Nate Diaz, pas dy vitesh pushim do të rikthehet në kafaz në eventin  UFC-230, ku do të përballet me Dustin Pioirer, një sfidë që pritet me interes nga të gjithë. Por Diaz ka mbetur i

Kanadezi Georges St-Pierre, një nga ikonat e arteve marciale mikse, deklaroi pak ditë më parë se mund të rikthehej sërish në kafaz dhe se synonte që të përballej me fituesin e duelit mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor (6 tetor,

Presidenti i UFC-së, Dana White, u shpreh se nga eventi UFC-229, që zhvillohet më 6 tetor në Las Vegas, pret të realizojë 2 milionë PPV (pay per view-paguaj për të parë). Në këtë event do të zhvillohet sfida e madhe

Kanadezi Georges St-Pierre, kampion bote në peshën e mesme në artet marciale mikse, ka folur në lidhje me duelin që UFC-ja do të organizojë mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor, e vlefshme për titullin e peshës së lehtë. St-Pierre nuk

Nate Diaz nuk e ka pritur aspak mirë lajmin e dhënë nga UFC-ja se Khabib Nurmagomedov do të mbrojë titullin kampion bote të peshës së lehtë ndaj Conor McGregor, më 6 tetor në eventin e UFC-229. Kampioni amerikan, që rikthehet

Conor McGregor mbetet një sportist unik, që nuk ka komplekse dhe këtë gjë e ka treguar edhe gjatë kohës që ndodhet në Nju Jork, duke u stërvitur në parkun e këitj qyteti. Një stërvitje rutinë e irlandezit, që pasi evitoi