UFC

Publiku dhe fansat nuk do të lejohen që të ndjekin “live” konferencën e shtypit mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, e cila do të organizohet më 20 shtator, në mjediset e Radio City Music Hall në Nju York. Por ata

Ka zgjatur vetëm një raund dueli i shumëpritur i peshës së rëndë në artet marciale mikse mes ukrainasit Aleksei Oleinik (mban edhe nënshtetësi ruse) dhe neo-zelandezit Mark Hunt. Në eventun e UFC Night Fight të zhvilluar në Moskë, ukrainasi mposhti

UFC 229 është vetëm një muaj larg dhe do të zhvillohet në T-Mobile Arena të Las Vegasit. Dhe konferenca e parë për shtyp, dhe me shumë mundësi e vetmja do të zhvillohet më 20 shtator në Radio City Music Hall

Çuditërisht, ndeshja më e shumëpritur e historisë së UFC nuk ka pasur shumë promocion deri tani. Gjithsesi ditën e martë Conor McGregor ka postuar një video në rrjetet sociale. Ish-kampioni i peshës së lehtë ka postuar videon e parë të

Ish-kampioni i peshës pupël Jose Aldo ka qenë shumë pranë pjesëmarrjes në UFC Fight Night që do të zhvillohet në Brazil më 22 shtator. Duke folur për mediat në Rio de Janeira ditën e martë, Aldo tha se i ishte

Chris Weidman  dhe Luke Rockhold më në fund do të rikthehen në  kafaz. Revanshi i dy ish-kampionëve të peshës së mesme është konfirmuar gjatë transmetimit të UFC 228. Ndeshja do të zhvillohet më 3 nëntor në UFC 230 në Madison

Avokati i Michael Chiesa e bëri zyrtare ditën e hënë. Luftëtari i UFC ka hedhur në gjyq Conor McGregor pas incidentit të famshëm të autobusit gjatë prillit të kaluar. Chiesa ka hedhur në gjyq McGregor, McGregor Sports and Entertainment, Barclays

Teksa luftëtari nga Liverpool ishte i qetë pas ndeshjes duke premtuar se do të rikthehej më i fortë, ai nuk u tregua aq i qetë me Snoop Dogg. Duke thyer heshtjen në mediat sociale, “Gorilla” kishte kritika për legjendën e

Tyron Woodley ka mbrojtur me sukses titullin e tij në peshën velter për të katërtën herë radhazi duke mposhtur me submission yllin anglez Darren Till në UFC 228 Dallas, Teksas gjatë orëve të para të mëngjesit. Kjo ishte fitorja e

Pas gati 14 muajsh pushim, Tyron Woodley është rikthyer. Dhe kampioni i peshës velter ndjen duhet të vërtetojë përsëri këtë fundjavë pse është më i miri ndaj sfiduesit të pamposhtur Darren Till. “Jam shumë i lumtur për rikthimin. Është mirë