UFC

Sportistja braziliane Jessica Andrade është kampionia e re e botës në artet marciale mikse në peshën “strawweight” (pesha 48-52kg), pas fitores me “KO” në raundin e dytë ndaj amerikanes Rose Namajunas. Kjo e fundit dorëzoi titullin kampion në eventin UFC-237

24 orë pas lajmit se Nate Diaz i është nënshtruar një kontrolli antidoping ka ardhur konfirmimi se ikona e arteve marciale mikse do të rikthehet në kafaz pas 3 vitesh mungesë. Diaz, 34 vjeç (19 fitore e 11 humbje në

Kampionia e botës në peshën “strawweight” (pesha 48-52kg) në artet marciale mikse Rose Namajunas, do të mbrojë titullin kampion në eventin UFC-237 ndaj brazilianes Jessica Andrade. Dueli do të zhvillohet në Rio de Zhaneiro të Brazilit, me Namajunas që do

UFC 237 në Brazil nuk duhet të humbet këtë fundjavë, më poshtë keni 10 arsyet pse. Të shtunën më 11 maj (orët e para të së dielës 12 maj për ne) do të shihni disa legjenda dhe një ndeshje titulli

Kryetari i UFC-së, Dana White, ka bërë të ditur se do të ulet për të biseduar me Conor McGregorin për kthimin e tij të shumëpritur në artet e përziera marciale. Ish-kampioni nuk është përballur me asnjë kundërshtar brenda kafazit tetëkëndësh

Nuk kanë të sosur polemikat mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov. Pas një periudhe të qetë, ka qenë sërish irlandezi ai ka thumbuar kampionin rus të arteve marciale mikse. Skuadra e Nurmagomedov në “Twitter”, MMA Team Dagestan, ka postuar foton

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka deklaruar sot se me 99% ish-kampioni i dyfishtë i botës Conor McGregor do të rikthehet në kafaz verën e këitj viti. “Kemi biseduar dhe së shpejti do të takohemi për të konfirmuar rikthimin e

UFC është pranë zyrtarizimit të duelit të peshës së rëndë mes kampionit në fuqi Daniel Cormier dhe ish-kampionit të këtij Divizioni, Stipe Miocic. Kjo do të jetë sfida e dytë mes këtyre dy sportistëve, me Cormier që e mori titullin

Ish-kampioni i botës në peshën e rëndë Brock Losnar nuk do të rikthehet më në kafaz, duke i thënë përfundimisht lamtumirë sportit të arteve marciale mikse (5 fitore, 3 humbje dhe 1 duel pa rezultat për të). Prej vitesh 41-vjeçari

Conor McGregor dhe Paulie Malignaggi kanë dy vite që sulmojnë njëri-tjetrin sa herë që kanë mundësinë. Ish-boksieri shfrytëzon çdo mundësi për të folur rreth McGregor pasi të dy kishin mosmarrëveshje në prag të sfidës më të madhe të historisë së