UFC

UFC është pranë zyrtarizimit të duelit të peshës së rëndë mes kampionit në fuqi Daniel Cormier dhe ish-kampionit të këtij Divizioni, Stipe Miocic. Kjo do të jetë sfida e dytë mes këtyre dy sportistëve, me Cormier që e mori titullin

Ish-kampioni i botës në peshën e rëndë Brock Losnar nuk do të rikthehet më në kafaz, duke i thënë përfundimisht lamtumirë sportit të arteve marciale mikse (5 fitore, 3 humbje dhe 1 duel pa rezultat për të). Prej vitesh 41-vjeçari

Conor McGregor dhe Paulie Malignaggi kanë dy vite që sulmojnë njëri-tjetrin sa herë që kanë mundësinë. Ish-boksieri shfrytëzon çdo mundësi për të folur rreth McGregor pasi të dy kishin mosmarrëveshje në prag të sfidës më të madhe të historisë së

Ish-kampionia e botës në artet marciale mikse, Cris Cyborg, e kthyer ditët e fundit nga Uganda, ka rrëfyer se është një mrekulli që nuk është rrëmbyer nga disa rebelë gjatë një shkëmbimi zjarri në këtë shtet pak ditë më parë.

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka konfirmuar se eventi UFC-242, që zhvillohet më 7 shtator, do të organizohet në Adu Dhabi. Kështu, sporti i arteve marciale mikse rikthehet në shtetin arab pas 5 vitesh (2014). Dhe për t’u dhuruar fansave

Në shtator do të zhvillohet dueli për titullin kampion bote në peshën e lehtë në artet marciale mikse mes rusit Khabib Nurmagomedov dhe amerikanit Dustin Poirier. I pari mban titullin kampion bote të këtij Divizioni, ndërsa i dyti atë të

Ish-luftëtari i UFC Rodrigo de Lima është vrarë pasi e ka përplasur makina e një taksisti, me të cilin pati një mosmarrëveshje, në Belem të Brazilit. Luftëtari i peshës Welter Michel Prazeres është shprehur për MMA Fighting se 26-vjeçari Lima

Australiani Robert Whittaker, kampioni i botës në peshën e mesme në artet marciale mikse ka mësuar emrin e sfidantit të tij të radhës. Ai është nigeriani Israel Adesanya, që pak ditë më parë (në UFC-236) mori titullin e kampionit të

Ish-kampionia e botës në artet marciale mikse, Ronda Rousey, që prej një viti duelon në WWE, duket se do të braktisë sportin. Të paktën për një periudhë 1-vjeçare. E kthyer brenda pak muajsh në një yll edhe në sportin e

Pas fitores së Dustin Poirier ndaj Max Holloway në eventin UFC-236 (me vendim unanim të gjyqtarëve), amerikani fitoi titullin e “kampionit të përkoshëm” në peshën e lehtë. Jo vetëm kaq, por Poirier fitoi edhe të drejtën që të duelojë për