UFC

Kampioni i peshë së lehtë në UFC Khabib Nurmagomedov e humbi toruan pas ndeshjes me Conor McGregor në UFC 229, duke iu vërsulur pjesëtarit të stafit të irlandezit Dillon Danis gjatë tetorit të kaluar. Tani ka dalë një prapaskenë shumë

Befason Nunes

Më 11 maj të këtij viti, në Curitiba të Brazilit do të zhvillohet eventi UFC-237, që mund të jetë i fundit për kampionen e dyfishtë të botës në artet marciale mikse Amanda Nunes. Kjo e fundit mban titujt kampionë bote

Conor McGregor do të përfundojë pezullimin e marrë nga Komisioni i Sportit në Nevada më 6 prill dhe më pas është i lirë të rikthehet në kafaz. Ish-kampioni i dyfishtë i botës mund të zhvillojë një duel surprizë ndaj një

Khabib Nurmagomedov asnjëherë nuk i ka falur veprimet apo akuzat që Conor McGregor ka bërë para duelit që dy kampionët e UFC-së zhvilluan në eventin UFC-229. Kjo solli edhe atë incident masiv jashtë kafazit, që më pas u pasua me

Conor McGregor do të përfundojë pezullimin e marrë nga Komisioni i Sportit në Nevada më 6 prill dhe më pas është i lirë të rikthehet në kafaz. Ish-kampioni i dyfishtë i botës mund të zhvillojë një duel surprizë ndaj një

Khabib Nurmagomedov, kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse, asnjëherë nuk i ka shtrirë dorën njeriut në jetën e tij. Dhe, këtë gjë nuk ka ndërmend ta bëjë as tani që është pezulluar 9 muaj nga

Një grua që pretendon se Conor McGregor e ka lënë shtatzënë dhe kërkon që ai të bëjë testin e ADN për të vërtetuar se multi-milioneri i MMA është babai i vajzës. Terri Murray, 26, është takuar me McGregor në një

Kampioni i dyfishtë i botës në artet marciale mikse, kanadezi Georges St-Pierre, ka konfirmuar se mund të rikthehet sërish në kafaz në fund të këtij viti (në nëntor), për t’u përballur me kampionin e botës në peshën e lehtë Khabib

Conor McGregor ka reaguar sot pas vendimit që mori Komisioni i Sportit në Nevada, që e pezulloi 6 muaj nga çdo duel dhe e gjobiti me 50 mijë dollarë për incidentin që ai dhe Khabib Nurmagomedov shkaktuan pas eventit UFC-229.

Komisioni i Sportit në Nevada ka vendosur që t’i japë përkohësisht licensën për të dueluar kampionit të botës në peshën “light heavyweight” (pesha 84-93kg) Jon Jones. Këtij të fundit i ishte hequr licensa për të dueluar nga ky komision, pasi