UFC

Ish-kampionia e botës në peshën “featherweight” (pesha 61-66kg) në artet marciale mikse, Cris Cyborg, do të duelojë ndaj kanadezes Felicia Spencer në eventin UFC-239, që zhvillohet më 27 korrik, në Kanada. Lajmin e ka konfirmuar vetë Cyborg, përmes një postimi

Cosmo Alexandre-s i duhej vetëm një grusht për të dërguar Sage Northcutt në dhomën e operacionit. Duke folur nëpërmjet Instagram-it, Northcutt ka zbuluar se ka pësuar tetë fraktura nga goditja vdekjeprurëse e Alexandre në ONE Championship: Enter the Dragon, duke

Javier Mendez, trajneri i kampionit të botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse Khabib Nurmagomedov, mendon se Conor McGregor është ende një nga rivalët e tij më të rrezikshëm. Madje më i rrezikshmi. Kampioni rus e mundi irlandezin

Në prill të këtij viti, John Kavanagh, trajneri i përjetshëm i Conor McGregor, pat deklaruar se kishte kohë që nuk e kishte takuar sportistin irlandez. Një marrëdhënie që ishte ftohur që pas humbjes që ai pësoi ndaj Khabib Nurmagomedov, në

Evenimenti i UFC 239 është një nga më të shumëpriturit të këtij viti. Ai do të zhvillohet më 6 korrik në T Mobile Arena të Las Vegasit. Emrat e yjeve që do të futen në kafaz janë të shumtë. Në

UFC ka lajmëruar një ndeshje shumë tërheqëse në peshën velter mes ish-kampionit të peshës së lehtë Anthony Pettis dhe Nate Diaz, që do të zhvillohet në UFC 241 në Anaheim të Kalifornisë më 17 gusht. Është një sfidë që tifozët

Sportistja braziliane Jessica Andrade është kampionia e re e botës në artet marciale mikse në peshën “strawweight” (pesha 48-52kg), pas fitores me “KO” në raundin e dytë ndaj amerikanes Rose Namajunas. Kjo e fundit dorëzoi titullin kampion në eventin UFC-237

24 orë pas lajmit se Nate Diaz i është nënshtruar një kontrolli antidoping ka ardhur konfirmimi se ikona e arteve marciale mikse do të rikthehet në kafaz pas 3 vitesh mungesë. Diaz, 34 vjeç (19 fitore e 11 humbje në

Kampionia e botës në peshën “strawweight” (pesha 48-52kg) në artet marciale mikse Rose Namajunas, do të mbrojë titullin kampion në eventin UFC-237 ndaj brazilianes Jessica Andrade. Dueli do të zhvillohet në Rio de Zhaneiro të Brazilit, me Namajunas që do

UFC 237 në Brazil nuk duhet të humbet këtë fundjavë, më poshtë keni 10 arsyet pse. Të shtunën më 11 maj (orët e para të së dielës 12 maj për ne) do të shihni disa legjenda dhe një ndeshje titulli