MMA

McGregor-Diaz, triologjia kompletohet brenda shkurtit të 2018-ës

Mediat amerikane raportojnë sot se sfida e tretë në kafaz mes Conor McGregor dhe Nate Diaz mund të zhvillohet në

Nunes mbron titullin kampion

Amanda Nunes mbrojti sot titullin kampion bote në peshën “bantam” (pesha gjel) në artet marciale mikse, duke fituar me vendim

Holm: Jam gati për sfidën me Cyborg, për t’u rikthyer kampione

Sportistja e arteve marciale mikse Cris “Cyborg” Justino ka nisur ditët e fundit një fushatë personale promocionale, ku kërkon që

Ilir Latifi të shtunën përballet me Tyson Pedron në duelin e UFC-së

Kampioni i arteve të përziera marciale, Ilir Latifi, këtë fundjavë do të kthehet në tetëkëndësh. Kundërshtar i shqiptarit është australiani

Ronda Rousey drejt WWE, ja sfida e radhës për kampionen e UFC-së

Fundjavën e kaluar, Paul Levesque, i njohur ndryshe me nofkën “Tiple H”, i bëri një tjetër ofertë ikonës së arteve

White konfirmon: Rikthimi në kafaz, zgjedhja më e mirë për McGregor

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka konfirmuar edhe një herë, 10 ditë pas duelit të 26 gushtit mes Floyd Mayweather

Dritan Barjamaj në Berlin lufton për titull bote

Luftëtari i njohur shqiptar i ringjeve, Dritan Barjamaj, ekskluzivisht për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”  ka njoftuar se ndeshjen e

Rousey në altar, martohet në fshehtësi ditën e duelit Mayweather-McGregor

Ditën kur e gjitha bota e sportit mbante sytë nga Las Vegasi për të parë duelin e madh të boksit

Nunes hedh poshtë kritikat pas tërheqjes: S’kam frikë nga Shevchenko

Amanda Nunes, kampionia braziliane e botës në peshën “bantam” (pesha gjel) në UFC, ka hedhur sot poshtë kritikat dhe akuzat

Surpriza, artet marciale mikse në Lojërat Olimpike të vitit 2024

Zv.Presidenti i UFC-së, Joe Carr, ka konfirmuar idenë se disiplina e arteve marciale mikse (MMA) mund të debutojë në Lojërat