MMA

Shevchenko synon titullin në peshë tjetër

Valentina Shevchenko, pas humbjes në UFC-215 me Amanda Nunes, duke humbur edhe mundësinë që të shpallej kampione e botës në

Ronda ka 50% shanse që të rikthehet në kafaz

E ardhmja e Ronda Rousey është ende e paqartë, teksa 9 muaj pas duelit të fundit në kafaz, ende nuk

Barjamaj nesër në Berlin lufton për titull

Dritan Barjamaj, nesër në Berlin do të ngjitet në ring kundër gjermanit, Rene Hope dhe e njëjta do jetë e

Demetrious Johnson vs. Ray Borg ka një datë të re

Ndeshja midis Demetrious Johnson vs. Ray Borg ka një datë të re. Ndeshja e vlefshme për titullin e peshës flutur,

UFC nuk e njeh fitoren e Jones

Pas publikimit të lajmit se edhe rezultatet e “testit B” kanë konfirmuar pozitivitetin e kampionit të arteve marciale mikse Jones

Jon Jones pozitiv edhe në “testin B” të kontrollit antidoping

Agjensia Amerikane Antidoping (Usada) ka deklaruar se edhe rezultatet e “testit B” antidoping të marra në urinën e Jon Jones,

Shevchenko s’heq dorë: Dua një përballje të tretë me Nunes për të vënë drejtësi

Pas humbjes në UFC 2015 ndaj Amanda Nunes, me vendim jo-unanim të gjyqtarëve, sportistja e arteve marciale mikse Valentina Shevchenko

Nunes drejt operacionit, rikthehet në kafaz vitin tjetër

Amanda Nunes mbrojti tri ditë më parë titullin kampion bote të peshës “bantam” (pesha gjel) në artet marciale mikse, pasi

Zyrtare, Jedrzejczyk do të mbrojë titullin ndaj Rose në UFC 217

Një ndeshje e tretë për titull është shtuar në rikthimin e UFC në Madison Square Garden. Joanna Jedrzejczyk, kampionia e

UFC, Shevchenko akuzon gjyqtarët për humbjen: Vendim i dyshimtë

Amanda Nunes mbrojti titullin kampion bote në peshën “bantam” (pesha gjel) në artet marciale mikse, pas fitores me vendim jo-unanim