MMA

Skandali, kampioni i UFC-së dështon sërish në testin antidoping

Jon Jones ka dështuar në një tjetër test antidoping, i kryer para duelit për titullin kampion bote të peshës “light

Strugani, Valdrin Istrefi, luftëtar në kafazet botërore

Valdrin Istefi gjithnjë e ma shumë po bëhet një emër i respektuar i luftëtarëve të kafazit. Në një bisedë ekskluzive

Tjetër ndeshje për titullin kampion në UFC 217

“Madison Square Garden” po bëhet gati për një tjetër ndeshje për titull. Cody Garbrandt do të mbrojë titullin e tij

Cyborg synon të mbrojë titullin ndaj Holly Holm, UFC aprovon

Cris “Cyborg” Justino ka bërë realitet ëndrrën e saj, duke u shpallur kampione e botës në peshën “pupël”, teksa në

Cormier thyen heshtjen pas nokautit tragjik

Daniel Cormier ka folur për të parën herë pas humbjes tragjike ndaj Jon Jones në UFC 214. Për shkak të

Woodley mbron titullin, Cyborg kampione në peshën “pupël”

Një nga sfidat më të shumëpritura në UFC-214 të zhvilluara në Kaliforni ishte ajo që nxori kampione bote të peshës

Jones pas titullit: Frymëzohen nga McGregor, ftoj në duel Brock Lesnar

Pasi fitoi titullin kampion bote në peshën “light heavyweight” në artet marciale mikse, Jon Jones ka rrëfyer se tashmë synon

UFC 214, Jones dhe Cormier dhurojnë spektakël në konferencën për shtyp

UFC 213 do të zhvillohet mëngjesin e së dielës, 30 korrik, në Honda Center të Anaheim, Kalifornisë. Evenimenti kryesor do

UFC 214: Ja çfarë duhet të dini për evenimentin e shumëpritur

Ultaimate Fighting Championship ose ndryshe UFC do të rikthehet në Honda Center të Anaheim të Kalifornisë këtë fundjavë me tre

Cummins i kushton rëndë fitorja, dëmton syrin e majtë

Sportistit amerikan të arteve marciale mikse Patrick Cummins i ka kushtuar rëndë fitorja ndaj Gian Villante në UFC FOX-25, pasi