MMA

Cyborg: Nëse fitoj titullin kampion, do ta mbroj ndaj Holly Holm

Cris “Cyborg” Justino do të ketë më në fund mundësi në që të duelojë për titullin kampion të UFC-së, teksa

Romero çmend fansat para duelit me Whittaker

40-vjeçari amerikan i arteve marciale mikse Yoel Romero, në prag të duelit me Robert Whittaker, i vlefshëm për UFC-213, ka

Po lind një yll i ri. Aldo Yzeiraj pas hapave të dajës, Dritan Barjamaj

Një yll i ri po lind në ringun e luftëtarëve, bëhet fjalë për Aldo Yzeiraj një djalosh i artë me

Vritet luftëtari i ringut

Luftëtari i MMA Aaron Rajman është vrarë në moshën 25-vjeçare me armë zjarri në shtëpinë e tij në West Boca

Dritan Barjamaj e pret një verë e nxehtë me plot duele

  Luftëtari i njohur shqiptar që jeton dhe vepron në Austri, Dritan Barjamaj, më 1 korrik në Stamboll do të

Beqirit i realizohet dëshira për tu ndesh me Belicha

Lajm i mirë arin për Kampionin e shumëfishtë botëror, Shemsi Beqiri. Në adresë të tij vjen konfirmimi se  Paulo Balicha,

Dritan Barjamaj po bën çudira në MMA

Luftëtari i ringjeve, Dritan Barjamaj, pasi arriti të mposht me KO, Andersen Silva, planifikon së shpejti sërish të ngjitet në

Vdes boksieri i njohur pas nokautit të tmerrshëm

Ish-luftëtari i UFC, Tim Hague, ka vdekur në spital, pasi është nokautuar gjatë një ndeshje boksi. Pasi është nokautuar në

Florian Marku “masakron” për 4 minuta boksierin grek

Kampioni i padiskutuar Florian Marku ka zhvilluar ndeshjen e rradhës ndaj grekut racist Botakos në Athinë. Kampioni shqiptar ka fituar

Marku tani kërkon fitore edhe ndaj grekut, Bitakos

Luftëtari i ringjeve, Florian Marku, pas ndeshjes që zhvilloj në Zvicër, ku edhe mposhti gjeorgjianin, Gio Barkalia, ka vazhduar menjëherë